ToAr Ceneo Zaufane Opinie for Prestashop 1.1
24 sierpnia 2016
Oxwall Multilanguage RSS Widget 1.0
1 listopada 2016
Pokaż wszystko

Awaria serwera

Pragnę szczegółowo poinformować na temat awarii, która miała miejsce w dniu 25.08.2016 r. około godziny 20:30. Niestety, o tej godzinie nastąpił downtime mojego serwera, na którym znajduje się Państwa strona. Administratorzy natychmiastowo zareagowali na awarię i przywrócili sprawność oferowanych przez nich usług na tym serwerze.

Bezpieczeństwo danych moich klientów jak i dostępność usług zawsze są dla mnie priorytetem, dlatego firma, w której posiadam serwer, przyszykowała infrastrukturę na tego typu awarie, jednak nastąpił najgorszy scenariusz z możliwych, ponieważ przy odbudowaniu się na serwerze macierzy Raid1+0 na dyskach SATA, wypadł z niej kolejny znajdujących się w tej samej grupie co odbudowywany. Dlatego ten serwer uległ awarii. Serwer składał się z 6 dysków, a więc w najlepszym scenariuszu mogły nam wypaść 3 dyski i serwer działałby dalej bez żadnego problemu. Niestety wypadły dyski z tej samej grupy Raid1+0 co spowodowało duże uszkodzenie filesystemu.
W dniu wczorajszym nadal występowały problemy z wspomnianym serwerem, dlatego dzisiaj rano nastąpiła migracja na nowy serwer z nową macierzą SSD. Te działania powinny wyeliminować podobne sytuacje w przyszłości.

Obecnie Państwa strona została przywrócona do funkcjonalności. Niestety przy takiej awarii pewne dane mogły zostać utracone, dlatego starałem się, aby ubytek był jak najmniejszy. Ponadto Państwa skrypt został zaktualizowany do najnowszej wersji jako rekompensata w związku z zaistniałą sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

//]]>